or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 98154 4GANG WRINKLE BROWN STEE
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 98154 4GANG WRINKLE BROWN STEE
SKU410860
MFGR #98154
Your Cost: $6.5866/ea($658.66 / c)
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Standard: UL 883, Size: 8.187 X 4.5IN, Number of Gangs: 4, Cutout: (4) Blank, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Wrinkle Brown
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Standard: UL 883, Size: 8.187 X 4.5IN, Number of Gangs: 4, Cutout: (4) Blank, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Wrinkle Brown
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 98154 Country of Origin US Currency USD Cutout (4) Blank EU RoHS Indicator N Finish Painted/Wrinkle Gang 4 Gross Weight Per Pack 1 lb Mounting Surface Standard UL Thickness 0.03 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532798154 UPC 12 09532798154 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Color Brown Material Steel Number of Gangs 4 Size 8.187 X 4.50 in
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 98154 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (4) Blank |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Painted/Wrinkle |
| Gang | 4 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Mounting | Surface |
| Standard | UL |
| Thickness | 0.03 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532798154 |
| UPC 12 | 09532798154 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Color | Brown |
| Material | Steel |
| Number of Gangs | 4 |
| Size | 8.187 X 4.50 in |
| 3.281IN Box Mounting |