or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 97406 6GANG 430 STAINLESS STEE
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 97406 6GANG 430 STAINLESS STEE
SKU388772
MFGR #97406
Your Cost: $14.6368/ea($1,463.68 / c)
Wallplate, Satin Finish, Standard: UL 883, Size: 11.812 X 4.5IN, Number of Gangs: 6, Cutout: (6) Block Duplex/GFI Receptacle, Material: 430 Stainless Steel, Thickness: 0.035IN
Wallplate, Satin Finish, Standard: UL 883, Size: 11.812 X 4.5IN, Number of Gangs: 6, Cutout: (6) Block Duplex/GFI Receptacle, Material: 430 Stainless Steel, Thickness: 0.035IN
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 97406 Country of Origin US Currency USD Cutout (6) Block Duplex/GFI Receptacle EU RoHS Indicator N Gang 6 Gross Weight Per Pack 1 lb Standard UL Thickness 0.035 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532797406 UPC 12 09532797406 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Material 430 Stainless Steel Number of Gangs 6 Size 11.812 X 4.50 in Satin Finish
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 97406 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (6) Block Duplex/GFI Receptacle |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gang | 6 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Standard | UL |
| Thickness | 0.035 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532797406 |
| UPC 12 | 09532797406 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Material | 430 Stainless Steel |
| Number of Gangs | 6 |
| Size | 11.812 X 4.50 in |
| Satin Finish |