or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry 84503 3GANG IVORY STEEL TOGGLE
SKU837669
MFGR #84503
Your Cost: $7.9283/ea($792.83 / c)
Wallplate, Application: Residential, Standard: UL 883, Size: 6.375 X 4.5IN, Number of Gangs: 3, Cutout: (1) Toggle Switch, (1) Block Duplex, (1) Duplex Receptacle, Material: Cold Rolled Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Semi Gloss Ivory
Wallplate, Application: Residential, Standard: UL 883, Size: 6.375 X 4.5IN, Number of Gangs: 3, Cutout: (1) Toggle Switch, (1) Block Duplex, (1) Duplex Receptacle, Material: Cold Rolled Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Semi Gloss Ivory
Application Residential ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 84503 Country of Origin US Currency USD Cutout (1) Toggle Switch, (1) Block Duplex, (1) Duplex Receptacle EU RoHS Indicator N Finish Smooth Semi-Gloss Gang 3 Gross Weight Per Pack 1 lb Number of Ports 4 Standard UL Thickness 0.03 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532784503 UPC 12 09532784503 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Color Ivory Material Cold-Rolled Steel Number of Gangs 3 Size 6.375 X 4.50 in Residential
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Application | Residential |
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 84503 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (1) Toggle Switch, (1) Block Duplex, (1) Duplex Receptacle |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Smooth Semi-Gloss |
| Gang | 3 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Number of Ports | 4 |
| Standard | UL |
| Thickness | 0.03 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532784503 |
| UPC 12 | 09532784503 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Color | Ivory |
| Material | Cold-Rolled Steel |
| Number of Gangs | 3 |
| Size | 6.375 X 4.50 in |
| Residential |