or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 83074 4GANG CHROME STEEL PLATE
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 83074 4GANG CHROME STEEL PLATE
SKU10441
MFGR #83074
Your Cost: $6.8305/ea($683.05 / c)
Wallplate, Plated Finish, Standard: UL 883, Size: 8.187 X 4.5IN, Number of Gangs: 4, Cutout: (4) Toggle Switch, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Chrome
Wallplate, Plated Finish, Standard: UL 883, Size: 8.187 X 4.5IN, Number of Gangs: 4, Cutout: (4) Toggle Switch, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Chrome
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 83074 Country of Origin US Currency USD Cutout (4) Toggle Switch EU RoHS Indicator N Finish Mirror Polished/Plated Gang 4 Gross Weight Per Pack 1 lb Number of Ports 4 Standard UL Standards ARRA Compliant|Buy American Act Compliant|UL 883 Thickness 0.03 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532783074 UPC 12 09532783074 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Color Silver Material Steel Number of Gangs 4 Size 8.187 X 4.50 in Plated Finish
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 83074 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (4) Toggle Switch |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Mirror Polished/Plated |
| Gang | 4 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Number of Ports | 4 |
| Standard | UL |
| Standards | ARRA Compliant|Buy American Act Compliant|UL 883 |
| Thickness | 0.03 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532783074 |
| UPC 12 | 09532783074 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Number of Gangs | 4 |
| Size | 8.187 X 4.50 in |
| Plated Finish |