or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 44152 2GANG SEMI GLOSS ALMOND
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 44152 2GANG SEMI GLOSS ALMOND
SKU263865
MFGR #44152
Your Cost: $2.0918/ea($209.18 / c)
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Application: Residential, Standard: UL 883, Size: 4.562 X 4.5IN, Number of Gangs: 2, Cutout: (2) Blank, Material: Cold Rolled Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Semi Gloss Almond
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Application: Residential, Standard: UL 883, Size: 4.562 X 4.5IN, Number of Gangs: 2, Cutout: (2) Blank, Material: Cold Rolled Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Semi Gloss Almond
Application Residential ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 44152 Country of Origin US Currency USD Cutout (2) Blank EU RoHS Indicator N Finish Painted/Smooth Semi-Gloss Gang 2 Gross Weight Per Pack 1 lb Mounting Surface Standard UL Thickness 0.03 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532744152 UPC 12 09532744152 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Color Brown Material Cold-Rolled Steel Number of Gangs 2 Size 4.562 X 4.50 in Residential 3.281IN Box Mounting
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Residential |
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 44152 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (2) Blank |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Painted/Smooth Semi-Gloss |
| Gang | 2 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Mounting | Surface |
| Standard | UL |
| Thickness | 0.03 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532744152 |
| UPC 12 | 09532744152 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Color | Brown |
| Material | Cold-Rolled Steel |
| Number of Gangs | 2 |
| Size | 4.562 X 4.50 in |
| Residential |
| 3.281IN Box Mounting |