or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Woodhead®
Molex® Brad® 26W82 WTRTT PLUG 4P5W L22-20
Custom_Product_Images_Illustration
Woodhead®
Molex® Brad® 26W82 WTRTT PLUG 4P5W L22-20
SKU315329
MFGR #26W82
Your Cost: $99.79/ea
Watertite® Plug with Locking Blade, 4 Pole/5 Wire, NEMA L22-20, 3? 480V, Cord Grip Body Size F3
Watertite® Plug with Locking Blade, 4 Pole/5 Wire, NEMA L22-20, 3? 480V, Cord Grip Body Size F3
Alternate Catalog Number 1301470033 ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number 26W82 Country of Origin MX Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 1.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.45 Gross Weight UOM Metric kg Locking Blade Yes NEMA Configuration NEMA L22-20 Number Of Poles 4 Sub Brand Watertite Type Plug UNSPSC 39121402 UPC 11 78678871295 UPC 12 78678871295 Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex Amperage Rating 20.0A Voltage Rating 480 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1301470033 |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 26W82 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 1.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.45 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Locking Blade | Yes |
| NEMA Configuration | NEMA L22-20 |
| Number Of Poles | 4 |
| Sub Brand | Watertite |
| Type | Plug |
| UNSPSC | 39121402 |
| UPC 11 | 78678871295 |
| UPC 12 | 78678871295 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |
| Amperage Rating | 20.0A |
| Voltage Rating | 480 V |