or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Molex® Brad® 113020A01F200 MC 3P MFE 20' 16/3 PVC
SKU370182
MFGR #113020A01F200
$/ea
Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 3 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
Mini-Change® A-Size Double-Ended Cordset, 3 Poles, Male (Straight) to Female (Straight), PVC Cable, 6.10m Length
Alternate Catalog Number 1300100238 Amperage Rating 13 A ARRA Compliant U Buy American Compliant N Catalog Number 113020A01F200 Color Yellow Conductor Range 16 Country of Origin MX Currency USD Environmental Conditions IP67 EU RoHS Indicator U Finish STOOW Gross Weight Per Pack 7.8800 lb Gross Weight per Pack Metric 3.57 Gross Weight UOM Metric kg Material PVC Size 6.10m (20.0') Sub Brand Mini-Change Temperature Rating -20 to 105 °C Type Double Ended UNSPSC 39121413 UPC 11 78678843781 UPC 12 78678843781 Voltage Rating 600 V Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 1300100238 |
| Amperage Rating | 13 A |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 113020A01F200 |
| Color | Yellow |
| Conductor Range | 16 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| Environmental Conditions | IP67 |
| EU RoHS Indicator | U |
| Finish | STOOW |
| Gross Weight Per Pack | 7.8800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 3.57 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Material | PVC |
| Size | 6.10m (20.0') |
| Sub Brand | Mini-Change |
| Temperature Rating | -20 to 105 °C |
| Type | Double Ended |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678843781 |
| UPC 12 | 78678843781 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |