or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Molex® Brad® 104000A01F200 MC 4P FP 20' 16/4 PVC 1300060744
SKU103652
MFGR #104000A01F200
Your Cost: $69.32/ea
FEMALE; SINGLE KEYWAY; STRAIGHT, SINGLE END CONNECTOR; 4 POLE; 600 VAC/VDC; 10 AMPERE; WIRE CODE 1-BLACK 2-WHITE 3-RED 4-GREEN (GROUND); 16 AWG STOOW, 65 X #34 STRANDED COPPER CONDUCTOR, PVC JACKET CABLE; YELLOW; LENGTH 20 ft; MOLDED PVC BODY
FEMALE; SINGLE KEYWAY; STRAIGHT, SINGLE END CONNECTOR; 4 POLE; 600 VAC/VDC; 10 AMPERE; WIRE CODE 1-BLACK 2-WHITE 3-RED 4-GREEN (GROUND); 16 AWG STOOW, 65 X #34 STRANDED COPPER CONDUCTOR, PVC JACKET CABLE; YELLOW; LENGTH 20 ft; MOLDED PVC BODY
Amperage Rating 10 A Catalog Number 104000A01F200 Color Yellow Country of Origin MX Gross Weight Per Pack 1.8000 lb Material PVC Type Single Ended UNSPSC 39121413 UPC 11 78678842783 UPC 12 78678842783 Voltage Rating 600 V Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex Connector Type Female Alternate Catalog Number 1300060744 ARRA Compliant U Buy American Compliant N Currency USD EU RoHS Indicator U Finish STOOW Gross Weight per Pack Metric 0.82 Gross Weight UOM Metric kg Sub Brand Mini-Change
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Amperage Rating | 10 A |
| Catalog Number | 104000A01F200 |
| Color | Yellow |
| Country of Origin | MX |
| Gross Weight Per Pack | 1.8000 lb |
| Material | PVC |
| Type | Single Ended |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678842783 |
| UPC 12 | 78678842783 |
| Voltage Rating | 600 V |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |
| Connector Type | Female |
| Alternate Catalog Number | 1300060744 |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | N |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Finish | STOOW |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.82 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Sub Brand | Mini-Change |