or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Molex® Brad® 103001A01F250 MC 3P FP 25' 90D 16/3 PVC
SKU895748
MFGR #103001A01F250
$/ea
Mini-Change® A-Size Single-Ended Cordset, 3 Poles, Female (90°) to Pigtail, 7.62m Length
Mini-Change® A-Size Single-Ended Cordset, 3 Poles, Female (90°) to Pigtail, 7.62m Length
Amperage Rating 13 A Cable Active Length 7.62m Cable Diameter 10.41mm (.410 in) Catalog Number 103001A01F250 Color Yellow Connector End A Mini-Change® Connector End B Pigtail Country of Origin USA Environmental Conditions IP67 UNSPSC 39121413 UPC 11 78678843054 UPC 12 78678843054 Stock Status NONSTOCK Brand Woodhead® Manufacturer Molex Keyway Single A-Size (7/8 in - 16 UN-2B)
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Amperage Rating | 13 A |
| Cable Active Length | 7.62m |
| Cable Diameter | 10.41mm (.410 in) |
| Catalog Number | 103001A01F250 |
| Color | Yellow |
| Connector End A | Mini-Change® |
| Connector End B | Pigtail |
| Country of Origin | USA |
| Environmental Conditions | IP67 |
| UNSPSC | 39121413 |
| UPC 11 | 78678843054 |
| UPC 12 | 78678843054 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Woodhead® |
| Manufacturer | Molex |
| Keyway | Single |
| A-Size (7/8 in - 16 UN-2B) |