or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Littelfuse® SE-105 GROUND FAULT GROUND-CH
SKU866051
MFGR #SE-105
Your Cost: $1,168.55/ea
List: SE-105, Trailing Cable Protection Relays, Protection Relays and Controls, Littelfuse
SE-105, Trailing Cable Protection Relays, Protection Relays and Controls, Littelfuse
Alternate Catalog Number SE-105 Application Mining ARRA Compliant N Brand Littelfuse® Buy American Compliant N Catalog Number SE-105 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.9800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.90 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536308000 Height 5.90 in Height [Metric] 14.9860 cm Length 3.90 in Length [Metric] 9.9060 cm Manufacturer Littelfuse Inc. Mounting Type Surface Specifications 0.5 to 4 A Trip Level Settings Standards RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Sub Brand SE 105 Series Type Trailing Cable Protection UNSPSC 39122331 UPC 11 07945818823 UPC 12 07945818823 Voltage Rating 120 VAC Width 4.30 in Width [Metric] 10.9220 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | SE-105 |
| Application | Mining |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Littelfuse® |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | SE-105 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.9800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.90 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536308000 |
| Height | 5.90 in |
| Height [Metric] | 14.9860 cm |
| Length | 3.90 in |
| Length [Metric] | 9.9060 cm |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting Type | Surface |
| Specifications | 0.5 to 4 A Trip Level Settings |
| Standards | RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | SE 105 Series |
| Type | Trailing Cable Protection |
| UNSPSC | 39122331 |
| UPC 11 | 07945818823 |
| UPC 12 | 07945818823 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Width | 4.30 in |
| Width [Metric] | 10.9220 cm |