or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Littelfuse® SE-100T Ground Fault Relay Tester, 120 VAC, 6.3 VAC Output Voltage, Surface Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Littelfuse® SE-100T Ground Fault Relay Tester, 120 VAC, 6.3 VAC Output Voltage, Surface Mount
SKU1072680
MFGR #SE-100T
Your Cost: $711.73/ea
List: Littelfuse® Ground Fault Relay Tester, Series: SE-100T, 120 VAC, 6.3 VAC Output Voltage, Surface Mount, 5.9 in H x 4.3 in W x 4 in D
Littelfuse® Ground Fault Relay Tester, Series: SE-100T, 120 VAC, 6.3 VAC Output Voltage, Surface Mount, 5.9 in H x 4.3 in W x 4 in D
Alternate Catalog Number SE-100T Application NA ARRA Compliant N Brand Littelfuse® Buy American Compliant N Catalog Number SE-100T Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 1.7200 lb Harmonization Tariff Schedule Code 8536308000 Height 5.90 in Height [Metric] 14.9860 cm Length 3.90 in Length [Metric] 9.9060 cm Manufacturer Littelfuse Inc. Mounting Type Surface Series SE-100T Specifications 6.3 VAC Output Voltage Standard CSA Standards RoHS CompliantCSA File No. LR53428 Stock Status NORMALLY STOCKED Sub Brand SE 100T Series Type Relay Test Equipment UNSPSC 39122331 UPC 11 07945898786 UPC 12 07945898786 Voltage Rating 120 VAC Width 4.30 in Width [Metric] 10.9220 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | SE-100T |
| Application | NA |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Littelfuse® |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | SE-100T |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 1.7200 lb |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536308000 |
| Height | 5.90 in |
| Height [Metric] | 14.9860 cm |
| Length | 3.90 in |
| Length [Metric] | 9.9060 cm |
| Manufacturer | Littelfuse Inc. |
| Mounting Type | Surface |
| Series | SE-100T |
| Specifications | 6.3 VAC Output Voltage |
| Standard | CSA |
| Standards | RoHS CompliantCSA File No. LR53428 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Sub Brand | SE 100T Series |
| Type | Relay Test Equipment |
| UNSPSC | 39122331 |
| UPC 11 | 07945898786 |
| UPC 12 | 07945898786 |
| Voltage Rating | 120 VAC |
| Width | 4.30 in |
| Width [Metric] | 10.9220 cm |