or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Leviton®
Leviton® Lev-Lok® MSPSW-7SD Wiring Module With 6 in THHN Stranded Black Wire Lead, 4-Port Positive Connector, For Use With Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch, 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature, Light Almond
Custom_Product_Images_Illustration
Leviton®
Leviton® Lev-Lok® MSPSW-7SD Wiring Module With 6 in THHN Stranded Black Wire Lead, 4-Port Positive Connector, For Use With Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch, 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature, Light Almond
SKU1280017
MFGR #MSPSW-7SD
Your Cost: $8.22/ea
Leviton® Lev-Lok® Wiring Module, For Use With: Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch, 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature, Light Almond, 1.55 in H x 1.5 in W x 0.4 in D
Leviton® Lev-Lok® Wiring Module, For Use With: Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch, 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature, Light Almond, 1.55 in H x 1.5 in W x 0.4 in D
Action SP Application Commercial Applications ARRA Compliant C Brand Leviton® Buy American Compliant C Catalog Number MSPSW-7SD Color Light Almond Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 3.3800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.03 Gross Weight UOM Metric kg Hazard Class N Manufacturer Leviton Manufacturing Co., Inc. Specifications 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature Standard ANSI (C-73);cULus (File E7458);NEMA (WD-1 and WD-6);NOM Certified (057);RoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch Type Wiring Module UNSPSC 39122211 UPC 11 07847752399 UPC 12 078477523995 Width 1.50 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Action | SP |
| Application | Commercial Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Leviton® |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | MSPSW-7SD |
| Color | Light Almond |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 3.3800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.03 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Hazard Class | N |
| Manufacturer | Leviton Manufacturing Co., Inc. |
| Specifications | 347 VAC, 20 A, 1-Pole, 3-Wire, -40 to 65 deg C Operating Temperature |
| Standard | ANSI (C-73);cULus (File E7458);NEMA (WD-1 and WD-6);NOM Certified (057);RoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | Lev-Lok® 1-Pole Toggle Switch |
| Type | Wiring Module |
| UNSPSC | 39122211 |
| UPC 11 | 07847752399 |
| UPC 12 | 078477523995 |
| Width | 1.50 in |