or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
LEDVANCE
LEDVANCE 12977 Rough Service Incandescent Lamp, 60 W, Incandescent Lamp, Medium Lamp Base, A19 Shape, 555 Lumens
LEDVANCE
LEDVANCE 12977 Rough Service Incandescent Lamp, 60 W, Incandescent Lamp, Medium Lamp Base, A19 Shape, 555 Lumens
SKU52438
MFGR #12977
Your Cost: $8.69/ea
LEDVANCE Incandescent Lamp, Rough Service, 60ARSRP1 120V, 60 W, 120 VAC, Incandescent Lamp, Medium Lamp Base, A19, 555 Lumens, 1000 hr Average Life, 100, 2850 K Color, Frosted Lamp, C-9 Filament, 2-3/8 in Dia x 4.438 in L
LEDVANCE Incandescent Lamp, Rough Service, 60ARSRP1 120V, 60 W, 120 VAC, Incandescent Lamp, Medium Lamp Base, A19, 555 Lumens, 1000 hr Average Life, 100, 2850 K Color, Frosted Lamp, C-9 Filament, 2-3/8 in Dia x 4.438 in L
Average Life 1000 hr Base Medium Catalog Number 12977 Color Temperature 2850 K Country of Origin US Designation 60A/RS/RP/1-120V Finish Inside Frost Gross Weight Per Pack 0.0500 lb Standards ANSI Specified Sub Brand ROUGH SERVICE Type Incandescent UNSPSC 39101612 UPC 11 04613512977 UPC 12 04613512977 Voltage Rating 120 V Stock Status NONSTOCK Brand LEDVANCE Manufacturer LEDVANCE Shape A19 Wattage 60 W
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Media
- Substitute Products
| Average Life | 1000 hr |
| Base | Medium |
| Catalog Number | 12977 |
| Color Temperature | 2850 K |
| Country of Origin | US |
| Designation | 60A/RS/RP/1-120V |
| Finish | Inside Frost |
| Gross Weight Per Pack | 0.0500 lb |
| Standards | ANSI Specified |
| Sub Brand | ROUGH SERVICE |
| Type | Incandescent |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 04613512977 |
| UPC 12 | 04613512977 |
| Voltage Rating | 120 V |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | LEDVANCE |
| Manufacturer | LEDVANCE |
| Shape | A19 |
| Wattage | 60 W |