Klein® 5102-24SP 24" Deluxe Canvas Tool Bag
Custom_Product_Images_Illustration
Klein Tools®
SKU1041581
MFGR #5102-24SP
Klein® Tool Bag, Deluxe, 24 in L x 6 in W x 15 in H Outside, Canvas, Natural, Brown/Tan, 17 Compartments, Riveted Handle
ARRA Compliant
U
Buy American Compliant
U
Catalog Number
5102-24SP
Closure Type
Buckle
Country of Origin
PHL
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Weight Per Pack
5.2100 lb
Gross Weight per Pack Metric
2.36
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
2.50 in
Height [Metric]
6.3500 cm
Length
27.00 in
Length [Metric]
68.5800 cm
Number Of Pockets
17
Standards
RoHS, ARRA, Buy American Act Compliant
Width
17.00 in