or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32744 Replacement Bit, For Use With Multi-Bit Power Driver, SQ2/SL316 1/4 in Hex Bit
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32744 Replacement Bit, For Use With Multi-Bit Power Driver, SQ2/SL316 1/4 in Hex Bit
SKU757807
MFGR #32744
Your Cost: $7.85/ea
List: Put a Klein screwdriver in your drill! designed and constructed to withstand the high RPMs and force of even the most aggressive impact driver. No more wasting time and money searching for different accessories in your tool bag. everything you need is in the chuck of the drill at all times. these replacement bits are for use with the 5-in-1 multi-bit power driver (SKU: 32605).Precision machined to ensure consistent fit.
Put a Klein screwdriver in your drill! designed and constructed to withstand the high RPMs and force of even the most aggressive impact driver. No more wasting time and money searching for different accessories in your tool bag. everything you need is in the chuck of the drill at all times. these replacement bits are for use with the 5-in-1 multi-bit power driver (SKU: 32605).Precision machined to ensure consistent fit.
Catalog Number 32744 Country of Origin USA Gross Weight Per Pack 0.0800 lb Shank Size 1/4 in Shank Type Hex UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432744 UPC 12 09264432744 Stock Status NORMALLY STOCKED Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Measurement System Imperial Point Size #2, 1/4 in, 3/16 in Point Type Hex/Phillips®/Slotted/Square Recess ARRA Compliant U Buy American Compliant U EU RoHS Indicator U Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Type Double Ended
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 32744 |
| Country of Origin | USA |
| Gross Weight Per Pack | 0.0800 lb |
| Shank Size | 1/4 in |
| Shank Type | Hex |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432744 |
| UPC 12 | 09264432744 |
| Stock Status | NORMALLY STOCKED |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | #2, 1/4 in, 3/16 in |
| Point Type | Hex/Phillips®/Slotted/Square Recess |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| EU RoHS Indicator | U |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Type | Double Ended |