or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Klein® 32485 Replacement Insert Bit, Imperial, #10, #15 Torx® Point, 1-1/4 in OAL, S2 Steel, Carbide
Custom_Product_Images_Illustration
Klein® 32485 Replacement Insert Bit, Imperial, #10, #15 Torx® Point, 1-1/4 in OAL, S2 Steel, Carbide
SKU60752
MFGR #32485
Your Cost: $5.14/ea
List: Klein® Replacement Insert Bit, Measurement System: Imperial, #10, #15 Point, Torx® Point, 1-1/4 in Overall Length, Hex Shank, 0.383 in L Shank, S2 Steel, Carbide
Klein® Replacement Insert Bit, Measurement System: Imperial, #10, #15 Point, Torx® Point, 1-1/4 in Overall Length, Hex Shank, 0.383 in L Shank, S2 Steel, Carbide
Application Use with 11-in-1 (32500) and 10-in-1 (32477) Screwdriver/Nut Drivers ARRA Compliant U Buy American Compliant U Catalog Number 32485 Country of Origin TWN Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.0200 lb Length 3.00 in Shank Type Hex Type TORX® Replacement Bits UNSPSC 27112814 UPC 11 09264432485 UPC 12 092644324857 Stock Status NONSTOCK Brand Klein Tools® Manufacturer Klein Tools, Inc Material S2 Steel Measurement System Imperial Point Type Torx® Tip Type T10 and T15 TORX® Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8207906000 Height 0.25 in Height [Metric] 0.6350 cm Length [Metric] 7.6200 cm Standards PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information Width 2.50 in Width [Metric] 6.3500 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Use with 11-in-1 (32500) and 10-in-1 (32477) Screwdriver/Nut Drivers |
| ARRA Compliant | U |
| Buy American Compliant | U |
| Catalog Number | 32485 |
| Country of Origin | TWN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.0200 lb |
| Length | 3.00 in |
| Shank Type | Hex |
| Type | TORX® Replacement Bits |
| UNSPSC | 27112814 |
| UPC 11 | 09264432485 |
| UPC 12 | 092644324857 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Klein Tools® |
| Manufacturer | Klein Tools, Inc |
| Material | S2 Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Type | Torx® |
| Tip Type | T10 and T15 TORX® |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8207906000 |
| Height | 0.25 in |
| Height [Metric] | 0.6350 cm |
| Length [Metric] | 7.6200 cm |
| Standards | PROP65: Cancer and reproductive harm - See www.P65Warnings.ca.gov for more information |
| Width | 2.50 in |
| Width [Metric] | 6.3500 cm |