or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
KICH 9166AZ 1LT 75W MED WALL BRKT
Catalog Number 9166AZ Country of Origin CHN Fixture Finish Architectural Bronze W Fixture Material Cast Aluminum Gross Weight Per Pack 5.6000 lb Height 10 in Standard ETL Wet Style Contemporary Sub Brand Lantana Type Outdoor Wall - Medium UNSPSC 39111605 UPC 11 78392726268 UPC 12 78392726268 Wattage 750 W Width 7 in Stock Status NONSTOCK Brand Kichler® Manufacturer Kichler Lighting LLC Lamp Type Incandescent Voltage Rating 120 V This 1 light wall lantern from the Lantana(TM) collection of outdoor lighting is handsomely stylish with solidly defined lines and done in Architectural Bronze finish and Light Umber glass.
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 9166AZ |
| Country of Origin | CHN |
| Fixture Finish | Architectural Bronze W |
| Fixture Material | Cast Aluminum |
| Gross Weight Per Pack | 5.6000 lb |
| Height | 10 in |
| Standard | ETL Wet |
| Style | Contemporary |
| Sub Brand | Lantana |
| Type | Outdoor Wall - Medium |
| UNSPSC | 39111605 |
| UPC 11 | 78392726268 |
| UPC 12 | 78392726268 |
| Wattage | 750 W |
| Width | 7 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Kichler® |
| Manufacturer | Kichler Lighting LLC |
| Lamp Type | Incandescent |
| Voltage Rating | 120 V |
| This 1 light wall lantern from the Lantana(TM) collection of outdoor lighting is handsomely stylish with solidly defined lines and done in Architectural Bronze finish and Light Umber glass. |