Juno® TF5150BL-277 TF5150 1-Circuit Low Voltage Miniature Magnetic Transformer
SKU860899
MFGR #TF5150BL-277
Juno® Magnetic Transformer, 1-Circuit Low Voltage Miniature, Series: TF5150, 277 VAC Input, 12 VAC Output 50 to 150 W Incandescent, 75 to 150 W LED, 140 deg F, Remote Mount, Black, 10-3/4 in L x 4-3/8 in W x 4-1/8 in D
Catalog Number
TF5150BL-277
Country of Origin
UKN
Dimensions
10-3/4 in L x 4-3/8 in W x 4-1/8 in D
Finish
Black
Gross Weight Per Pack
9.8300 lb
Mounting Type
Remote
Standards
UL/cUL Listed
Temperature Rating
140 °F
Type
1-Circuit Low Voltage Miniature
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Juno®
Manufacturer
Acuity Brands
Electrical Ratings
277 VAC Input, 12 VAC Output 50 to 150 W Incandescent, 75 to 150 W LED