Juno® ICPL526REN-DB120 Air-Loc® ICPL5R Round Remodel Vertical Recessed Lighting Housing with 120 VAC NPF Dimming Ballast, 120 VAC
Juno®
SKU434603
MFGR #ICPL526REN-DB120
Catalog Number
ICPL526REN-DB120
Country of Origin
UKN
Depth
5-7/8 in
Diameter
5 in
Gross Weight Per Pack
2.2500 lb
Height
7-1/2 in
Lamp Wattage
26 W
Mounting Type
Ceiling
Series
ICPL5R
Standards
UL/cUL Listed Damp Locations, FCC, CSA Certified
Type
Round Remodel Vertical
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Juno®
Manufacturer
Acuity Brands
Ceiling Opening
5-1/2 in
Housing Material
Aluminum
Insulation Type
Insulated
Lamp Type
Triple Tube CFL
Voltage Rating
120 VAC