IDEC RSSDN-75A DC Input Solid State Relay With AC Load Ratings and AC/DC Control, 75 A, SPST NO Contact Form, 4 to 32 VDC Coil
IDEC
SKU171742
MFGR #RSSDN-75A
IDEC Solid State Relay, DC Input, Series: RSS, 75 A, 47 to 80 Hz, 4 to 32 VDC Coil, SPST NO, Panel Mount, Hockey Puck Screw Terminal, 1.9 in W x 1.08 in D x 2.65 in H