IDEC RSSAN-10A AC Input Solid State Relay With AC Load Ratings and AC/DC Control, 10 A, SPST NO Contact Form, 90 to 280 VAC Coil
IDEC
SKU246158
MFGR #RSSAN-10A
IDEC Solid State Relay, AC Input, Series: RSS, 10 A, 47 to 80 Hz, 90 to 280 VAC Coil, SPST NO, Panel Mount, Hockey Puck Screw Terminal, 1.9 in W x 1.08 in D x 2.65 in H
Catalog Number
RSSAN-10A
Country of Origin
MUL
Dimensions
1.9 in W x 1.08 in D x 2.65 in H