IDEC GT3A-3AD24 Analog Timer, 0.1 sec to 180 hr Time Setting, 24 VAC/VDC, 8 Pins, DPDT Contact Form
SKU353692
MFGR #GT3A-3AD24
IDEC Analog Timer, Series: GT3A, Operation Mode: Multi-Mode, 24 VAC/VDC, 5 A, 8 Pins, DPDT, 0.1 sec to 180 hr, 24 VAC/VDC Coil, IP20/IP40, -10 to 50 deg C, Socket Mount, 1.42 in W x 2.76 in D x 1.57 in H