or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
COPPER STAMPED ADHESIVE CABLE
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 262 Country of Origin US EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.1000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Height 1.00 in Height [Metric] 25.4000 mm Length 1.00 in Length [Metric] 25.4000 mm Standard UL Listed 96 Sub Brand Lightning Protection Type Adhesive Cable Holder UNSPSC 39121621 UPC 11 80847500378 UPC 12 80847500378 Width 1.00 in Width [Metric] 25.4000 mm Stock Status NONSTOCK Brand Harger® Manufacturer Harger Lightning & Grounding Material Copper
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 262 |
| Country of Origin | US |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.1000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 1.00 in |
| Height [Metric] | 25.4000 mm |
| Length | 1.00 in |
| Length [Metric] | 25.4000 mm |
| Standard | UL Listed 96 |
| Sub Brand | Lightning Protection |
| Type | Adhesive Cable Holder |
| UNSPSC | 39121621 |
| UPC 11 | 80847500378 |
| UPC 12 | 80847500378 |
| Width | 1.00 in |
| Width [Metric] | 25.4000 mm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Harger® |
| Manufacturer | Harger Lightning & Grounding |
| Material | Copper |