or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Halo S4DWW Wall Wash Replacement Insert, For Use With PRS4 Series LED 4 in Square Downlight, Ceiling Mount
Halo S4DWW Wall Wash Replacement Insert, For Use With PRS4 Series LED 4 in Square Downlight, Ceiling Mount
SKUPDW~13303996
MFGR #S4DWW
$/ea
Halo Replacement Insert, Wall Wash, For Use With: PRS4 Series LED 4 in Square Downlight, Specifications: Ceiling Mount
Halo Replacement Insert, Wall Wash, For Use With: PRS4 Series LED 4 in Square Downlight, Specifications: Ceiling Mount
ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number S4DWW Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.7400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.34 Gross Weight UOM Metric kg Height 5.00 in Height [Metric] 12.7000 cm Length 7.00 in Length [Metric] 17.7800 cm UNSPSC 39111827 UPC 11 08008385242 UPC 12 080083852420 Width 7.50 in Width [Metric] 19.0500 cm Brand Halo Manufacturer Cooper Lighting Solutions Narrow, medium, wide beam distribution reflectors with TIR lens optics Wall wash with linear spread lens
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | S4DWW |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.7400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.34 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 5.00 in |
| Height [Metric] | 12.7000 cm |
| Length | 7.00 in |
| Length [Metric] | 17.7800 cm |
| UNSPSC | 39111827 |
| UPC 11 | 08008385242 |
| UPC 12 | 080083852420 |
| Width | 7.50 in |
| Width [Metric] | 19.0500 cm |
| Brand | Halo |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Narrow, medium, wide beam distribution reflectors with TIR lens optics |
| Wall wash with linear spread lens |