or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Halo 6126BB 6 in 6100 and 6200 Trim Light Fixture Reflector, Ceiling Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Halo 6126BB 6 in 6100 and 6200 Trim Light Fixture Reflector, Ceiling Mount
SKUPDW~12320094
MFGR #6126BB
$/ea
Halo Light Fixture Reflector, 6 in 6100 and 6200 Trim, Ceiling Mount
Halo Light Fixture Reflector, 6 in 6100 and 6200 Trim, Ceiling Mount
Application Lighting ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6126BB Construction N/A Country of Origin CN Currency USD Diameter 6 Inch EU RoHS Indicator C Fixture Type Recessed Trim Gross Weight Per Pack 0.3100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.14 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405994090 Height 5.00 in Height [Metric] 12.7000 cm Length 9.00 in Length [Metric] 22.8600 cm Mounting Recessed Standard N/A Style (blank) Sub Brand 6126 Shallow Full Cone Baffle Type 6" 6100 and 6200 Trim UNSPSC 39111531 UPC 11 08008374292 UPC 12 080083742929 Width 8.50 in Width [Metric] 21.5900 cm Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Size 9.0 IN Length 8.5 IN Width 5.0 IN Height Lighting Shallow full cone baffle for A19 and PAR30 lamps
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6126BB |
| Construction | N/A |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Diameter | 6 Inch |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Recessed Trim |
| Gross Weight Per Pack | 0.3100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.14 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405994090 |
| Height | 5.00 in |
| Height [Metric] | 12.7000 cm |
| Length | 9.00 in |
| Length [Metric] | 22.8600 cm |
| Mounting | Recessed |
| Standard | N/A |
| Style | (blank) |
| Sub Brand | 6126 Shallow Full Cone Baffle |
| Type | 6" 6100 and 6200 Trim |
| UNSPSC | 39111531 |
| UPC 11 | 08008374292 |
| UPC 12 | 080083742929 |
| Width | 8.50 in |
| Width [Metric] | 21.5900 cm |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Size | 9.0 IN Length 8.5 IN Width 5.0 IN Height |
| Lighting |
| Shallow full cone baffle for A19 and PAR30 lamps |