or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Halo 6125BKBB 6 in 6100 and 6200 Trim Light Fixture Reflector, Ceiling Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Halo 6125BKBB 6 in 6100 and 6200 Trim Light Fixture Reflector, Ceiling Mount
SKUPDW~12320092
MFGR #6125BKBB
$/ea
Halo Light Fixture Reflector, 6 in 6100 and 6200 Trim, Ceiling Mount
Halo Light Fixture Reflector, 6 in 6100 and 6200 Trim, Ceiling Mount
Application Lighting ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6125BKBB Construction N/A Country of Origin CN Currency USD Diameter 6 Inch EU RoHS Indicator C Fixture Type Recessed Trim Gross Weight Per Pack 0.3600 lb Gross Weight per Pack Metric 0.16 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405994090 Height 6.00 in Height [Metric] 15.2400 cm Length 8.70 in Length [Metric] 22.0980 cm Mounting Recessed Standard N/A Style (blank) Sub Brand 6125 Full Cone Baffle Type 6" 6100 and 6200 Trim UNSPSC 39111531 UPC 11 08008374290 UPC 12 080083742905 Width 7.70 in Width [Metric] 19.5580 cm Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Size 6.625 IN Length 3.938 IN Width 1.0 IN Height Lighting Full cone baffle for BR30, BR40, A19, PAR30 and PAR38 lamps
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6125BKBB |
| Construction | N/A |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Diameter | 6 Inch |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Recessed Trim |
| Gross Weight Per Pack | 0.3600 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.16 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405994090 |
| Height | 6.00 in |
| Height [Metric] | 15.2400 cm |
| Length | 8.70 in |
| Length [Metric] | 22.0980 cm |
| Mounting | Recessed |
| Standard | N/A |
| Style | (blank) |
| Sub Brand | 6125 Full Cone Baffle |
| Type | 6" 6100 and 6200 Trim |
| UNSPSC | 39111531 |
| UPC 11 | 08008374290 |
| UPC 12 | 080083742905 |
| Width | 7.70 in |
| Width [Metric] | 19.5580 cm |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Size | 6.625 IN Length 3.938 IN Width 1.0 IN Height |
| Lighting |
| Full cone baffle for BR30, BR40, A19, PAR30 and PAR38 lamps |