or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
HID Accessories Night Falcon™ TYS-BZ Trunnion Yoke Slipfitter Adapter With 3/4 in NPS Hole, For Use With NFFLD Night Falcon™ LED Floodligh
Custom_Product_Images_Illustration
HID Accessories Night Falcon™ TYS-BZ Trunnion Yoke Slipfitter Adapter With 3/4 in NPS Hole, For Use With NFFLD Night Falcon™ LED Floodligh
SKU446154
MFGR #TYS-BZ
$/ea
HID Accessories Night Falcon™ Trunnion Yoke Slipfitter Adapter, For Use With: NFFLD Night Falcon™ LED Floodlight and 2-3/8 in, 3 in, 3-1/2 in OD Vertical Tenon Bronze Floodlight Fixtures, Steel, Bronze, 9.75 in L x 5.5 in W x 5.55 in H
HID Accessories Night Falcon™ Trunnion Yoke Slipfitter Adapter, For Use With: NFFLD Night Falcon™ LED Floodlight and 2-3/8 in, 3 in, 3-1/2 in OD Vertical Tenon Bronze Floodlight Fixtures, Steel, Bronze, 9.75 in L x 5.5 in W x 5.55 in H
Application Lighting Applications and Wet Locations ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number TYS-BZ Country of Origin MUL Currency USD EU RoHS Indicator C Fixture Type Accessory-Mounting Gross Weight Per Pack 3.0220 lb Gross Weight per Pack Metric 1.37 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405994090 Height 5.55 in Height [Metric] 14.0970 cm Length 9.75 in Length [Metric] 24.7650 cm Size 9.75 IN Length 5.5 IN Width 5.55 IN Height Standard N/A Sub Brand NFFLD Night Falcon UNSPSC 39111616 UPC 11 08008352165 UPC 12 080083521654 Width 5.50 in Width [Metric] 13.9700 cm Stock Status NONSTOCK Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Type HID Accessories Lighting Applications and Wet Locations Die-cast aluminum housing, driver compartment and driver door Die cast aluminum housing, driver compartment and driver door
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting Applications and Wet Locations |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | TYS-BZ |
| Country of Origin | MUL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Accessory-Mounting |
| Gross Weight Per Pack | 3.0220 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.37 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405994090 |
| Height | 5.55 in |
| Height [Metric] | 14.0970 cm |
| Length | 9.75 in |
| Length [Metric] | 24.7650 cm |
| Size | 9.75 IN Length 5.5 IN Width 5.55 IN Height |
| Standard | N/A |
| Sub Brand | NFFLD Night Falcon |
| UNSPSC | 39111616 |
| UPC 11 | 08008352165 |
| UPC 12 | 080083521654 |
| Width | 5.50 in |
| Width [Metric] | 13.9700 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Type | HID Accessories |
| Lighting Applications and Wet Locations |
| Die-cast aluminum housing, driver compartment and driver door |
| Die cast aluminum housing, driver compartment and driver door |