or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
HID Accessories MA1011-BZ Tenon Adapter, For Use With Galleria Square, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
HID Accessories MA1011-BZ Tenon Adapter, For Use With Galleria Square, Steel
SKUPDW~9215792
MFGR #MA1011-BZ
$/ea
HID Accessories Tenon Adapter, For Use With: Galleria Square, Steel, Bronze, 15-3/4 in L x 5-3/4 in W x 5-3/4 in H
HID Accessories Tenon Adapter, For Use With: Galleria Square, Steel, Bronze, 15-3/4 in L x 5-3/4 in W x 5-3/4 in H
Application Lighting Applications ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number MA1011-BZ Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Fixture Type Accessory-Mounting Gross Weight Per Pack 16.8500 lb Gross Weight per Pack Metric 7.64 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405994090 Height 16.50 in Height [Metric] 41.9100 cm Length 6.00 in Length [Metric] 15.2400 cm Mounting Accessory Size 6.0 IN Length 5.25 IN Width 16.5 IN Height Standard N/A Style (blank) Sub Brand Mounting Brackets and Adapters UNSPSC 39111609 UPC 11 66240012389 UPC 12 662400123897 Width 5.60 in Width [Metric] 14.2240 cm Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Material Steel Type HID Accessories Lighting Applications Choice of steel or aluminum mounting accessories For 3-1/2 in OD tenon
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting Applications |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | MA1011-BZ |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Accessory-Mounting |
| Gross Weight Per Pack | 16.8500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 7.64 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405994090 |
| Height | 16.50 in |
| Height [Metric] | 41.9100 cm |
| Length | 6.00 in |
| Length [Metric] | 15.2400 cm |
| Mounting | Accessory |
| Size | 6.0 IN Length 5.25 IN Width 16.5 IN Height |
| Standard | N/A |
| Style | (blank) |
| Sub Brand | Mounting Brackets and Adapters |
| UNSPSC | 39111609 |
| UPC 11 | 66240012389 |
| UPC 12 | 662400123897 |
| Width | 5.60 in |
| Width [Metric] | 14.2240 cm |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Material | Steel |
| Type | HID Accessories |
| Lighting Applications |
| Choice of steel or aluminum mounting accessories |
| For 3-1/2 in OD tenon |