Federal Signal SLMBT-120-240GY StreamLine® SLMB Twin Wall Multi-Tone Signal Base, 120 to 240 VAC, Wall Mounting, -22 to 122 deg F
Custom_Product_Images_Illustration
Federal Signal
SKU836648
MFGR #SLMBT-120-240GY
Catalog Number
SLMBT-120-240GY
Dimensions
3.82 in H x 4.72 in W x 4.6 in D
Gross Weight Per Pack
0.3500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.16
Height
5.00 in
Height [Metric]
12.7000 cm
Length
5.00 in
Length [Metric]
12.7000 cm
Mounting
Wall
Shape
Oblong
Size
3.82 H x 4.72 W x 4.6 D in
Specifications
120 to 240 VAC, Wall Mount, -22 to 122 deg F Operating Temperature
Style
Combination Mount
Voltage Rating
120 to 240 VAC
Width
3.75 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Federal Signal
Manufacturer
Color
Gray
Material
Polycarbonate
Suitable For Use With
12 to 24 VAC/VDC or 120 to 240 VAC Sounder