FED-SIG SLMBW-012-024GY Streamline modular base wall 12-24VAC/VDC gray
Federal Signal
SKU873187
MFGR #SLMBW-012-024GY
Streamline Modular Wall Mount Base 12-24VAC/DC Gray - Base for SLM series beacons and sounders
Catalog Number
SLMBW-012-024GY
Dimensions
2.04 in H x 3.93 in W x 4.52 in D
Gross Weight Per Pack
0.3950 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.18
Height
4.00 in
Height [Metric]
10.1600 cm
Length
4.75 in
Length [Metric]
12.0650 cm
Mounting
Wall
Shape
Oblong
Size
2.04 H x 3.93 W x 4.52 D in
Specifications
12 to 24 VAC/VDC, Wall Mount, -22 to 122 deg F Operating Temperature
Style
Wall Mount
Voltage Rating
12-24VAC/DC VAC
Width
2.75 in