Catamount® MPNY-1000-9-C CABLE TIE 1 NAT MTG BASE-RUBBER AD
Custom_Product_Images_Illustration
SKU267381
MFGR #MPNY-1000-9-C
The minimum package quantity is 100
Alternate Catalog Number
7TAG054870R0001
ARRA Compliant
C
Base Length
0.99 in
Base Width
0.99 in
Buy American Compliant
C
Catalog Number
MPNY-1000-9-C
Country of Origin
US
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Volume Per Pack
0.03
Gross Volume per Pack Metric
0.00
Gross Weight Per Pack
0.0500 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.02
Gross Weight UOM Metric
kg
Harmonization Tariff Schedule Code
Height
1.00 in
Height [Metric]
2.5400 cm
Item Group
0L
Item Group 2
0LF
Length
9.00 in
Length [Metric]
22.8600 cm
Mounting
Adhesive
Operating Temperature
-40 to +185 F
Returnable
A
Screw Holes
#6
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL Listed
Type
mounting base
Width
5.00 in
Width [Metric]
Stock Status
NORMALLY STOCKED
Brand
Catamount®
Manufacturer
Thomas & Betts
Color
Ivory
Material
Nylon/Polyamide 6.6
Maximum Tie Width
0.19 in