Bussmann® TRVGFNL20W Combination Tamper Resistant GFCI Receptacle With Nightlight, 125 VAC, 20 A, White
Custom_Product_Images_Illustration
SKUPDW~9365510
MFGR #TRVGFNL20W
Catalog Number TRVGFNL20W Country of Origin CN Gross Weight Per Pack 0.4100 lb NEMA Rating NEMA 5-20 Temperature Rating -35 to 665 °C Type Combination Tamper Resistant UNSPSC 39122232 UPC 11 03266473033 Stock Status NONSTOCK Brand EATON Manufacturer Eaton Amperage Rating 20 A Color White Voltage Rating 125 VAC Night Light NL GFCI TR Deco Duplex 20A 125V WH
- Substitute Products
| Catalog Number | TRVGFNL20W |
| Country of Origin | CN |
| Gross Weight Per Pack | 0.4100 lb |
| NEMA Rating | NEMA 5-20 |
| Temperature Rating | -35 to 665 °C |
| Type | Combination Tamper Resistant |
| UNSPSC | 39122232 |
| UPC 11 | 03266473033 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | EATON |
| Manufacturer | Eaton |
| Amperage Rating | 20 A |
| Color | White |
| Voltage Rating | 125 VAC |
| Night Light NL GFCI TR Deco Duplex 20A 125V WH |