or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Banner Engineering LCF25R LCF Sensor Lens Module, C-Mount Mount, 25 mm L, For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor

Banner Engineering LCF25R LCF Sensor Lens Module, C-Mount Mount, 25 mm L, For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor
SKU144394
MFGR #LCF25R
$/ea
Banner Engineering Sensor Lens Module, Series: LCF, C-Mount Mount, 25 mm L, 1 in Format Size, For Use With: Presence Plus® Area Vision Sensor, Plastic Housing
Banner Engineering Sensor Lens Module, Series: LCF, C-Mount Mount, 25 mm L, 1 in Format Size, For Use With: Presence Plus® Area Vision Sensor, Plastic Housing
Catalog Number LCF25R Format Size 1 in Gross Weight Per Pack 1 lb Series LCF UPC 11 66248868885 UPC 12 66248868885 Stock Status NONSTOCK Brand Banner® Manufacturer Banner Engineering Corp. Housing Material Plastic Mounting Type C-Mount Size 25 mm L Suitable For Use With Presence Plus® Area Vision Sensor 25 mm standard megapixel lens 1 in imager
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | LCF25R |
| Format Size | 1 in |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Series | LCF |
| UPC 11 | 66248868885 |
| UPC 12 | 66248868885 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Banner® |
| Manufacturer | Banner Engineering Corp. |
| Housing Material | Plastic |
| Mounting Type | C-Mount |
| Size | 25 mm L |
| Suitable For Use With | Presence Plus® Area Vision Sensor |
| 25 mm standard megapixel lens |
| 1 in imager |