or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line SN224-3/4ZN 200 Standard Stud Nut With Spring, For Use With B22, B24, B26 and B32 Series Medium Channel, 1/4 in THK, 1/4-20 Thread, 3/4 in L Stud, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line SN224-3/4ZN 200 Standard Stud Nut With Spring, For Use With B22, B24, B26 and B32 Series Medium Channel, 1/4 in THK, 1/4-20 Thread, 3/4 in L Stud, Steel
SKU1155025
MFGR #SN224-3/4ZN
$/ea
B-Line Stud Nut, Standard, Series: 200, 1/4-20 Thread, 3/4 in Stud Length, Specifications: 1/4 in THK, For Use With: B22, B24, B26 and B32 Series Medium Channel, Steel, Zinc Plated
B-Line Stud Nut, Standard, Series: 200, 1/4-20 Thread, 3/4 in Stud Length, Specifications: 1/4 in THK, For Use With: B22, B24, B26 and B32 Series Medium Channel, Steel, Zinc Plated
Alternate Catalog Number 78101141203 Application STRUT FITTINGS,BF-CHANNEL NUTS (BF) ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number SN224-3/4ZN Country of Origin MUL Currency USD EU RoHS Indicator C Finish Zinc Plated Gross Weight Per Pack 0.0770 lb Gross Weight per Pack Metric 0.04 Gross Weight UOM Metric kg Height 0.85 in Height [Metric] 2.1590 cm Length 0.75 in Length [Metric] 1.9050 cm Returnable N Standard Not Applicable Sub Brand Bolted Framing Type Stud Nut UNSPSC 30101804 UPC 11 78101141203 UPC 12 781011412036 Width 1.31 in Width [Metric] 3.3274 cm Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton STRUT FITTINGS,BF-CHANNEL NUTS (BF) With Spring, Thickness 1/4 In, Weight 8.1 Lb per 100
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101141203 |
| Application | STRUT FITTINGS,BF-CHANNEL NUTS (BF) |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | SN224-3/4ZN |
| Country of Origin | MUL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Finish | Zinc Plated |
| Gross Weight Per Pack | 0.0770 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 0.85 in |
| Height [Metric] | 2.1590 cm |
| Length | 0.75 in |
| Length [Metric] | 1.9050 cm |
| Returnable | N |
| Standard | Not Applicable |
| Sub Brand | Bolted Framing |
| Type | Stud Nut |
| UNSPSC | 30101804 |
| UPC 11 | 78101141203 |
| UPC 12 | 781011412036 |
| Width | 1.31 in |
| Width [Metric] | 3.3274 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| STRUT FITTINGS,BF-CHANNEL NUTS (BF) |
| With Spring, Thickness 1/4 In, Weight 8.1 Lb per 100 |