or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line B342GRN Splice Plate Fitting, 5 Holes, 9-1/8 in L x 1-5/8 in W x 1/4 in THK, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line B342GRN Splice Plate Fitting, 5 Holes, 9-1/8 in L x 1-5/8 in W x 1/4 in THK, Steel
SKU15997
MFGR #B342GRN
$/ea
B-Line Splice Plate Fitting, 5 Holes, 9-1/8 in Length, 1-5/8 in Width, 1/4 in Thickness, 9/16 in, 3/16 in, 1-7/8 in Hole Spacing, Steel, Dura Green™, Green
B-Line Splice Plate Fitting, 5 Holes, 9-1/8 in Length, 1-5/8 in Width, 1/4 in Thickness, 9/16 in, 3/16 in, 1-7/8 in Hole Spacing, Steel, Dura Green™, Green
Alternate Catalog Number 78101153324 Catalog Number B342GRN Country of Origin US Currency USD Finish Dura Green™ Gross Weight Per Pack 0.9260 lb Hole Size 9/16 in Dia Hole Spacing 1-7/8 in Number Of Holes 5 Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type Flat UNSPSC 39121311 UPC 11 78101153324 UPC 12 78101153324 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Length 9-1/8 in Material Strip Steel Thickness 1/4 in Width 1-5/8 in Bolted framing Made of Strip Stee
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101153324 |
| Catalog Number | B342GRN |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Finish | Dura Green™ |
| Gross Weight Per Pack | 0.9260 lb |
| Hole Size | 9/16 in Dia |
| Hole Spacing | 1-7/8 in |
| Number Of Holes | 5 |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | Flat |
| UNSPSC | 39121311 |
| UPC 11 | 78101153324 |
| UPC 12 | 78101153324 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Length | 9-1/8 in |
| Material | Strip Steel |
| Thickness | 1/4 in |
| Width | 1-5/8 in |
| Bolted framing |
| Made of Strip Stee |