or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line B274RHDG Right Hand Single Corner Gusseted Wing Fitting, 8 Holes, 3-15/16 in L x 1-11/16 in W
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line B274RHDG Right Hand Single Corner Gusseted Wing Fitting, 8 Holes, 3-15/16 in L x 1-11/16 in W
SKU751183
MFGR #B274RHDG
$/ea
B-Line Gusseted Wing Fitting, Right Hand Single Corner, 8 Holes, 3-15/16 in Length, 1-11/16 in Width, 1-11/16 in Depth, Hot Dipped Galvanized
B-Line Gusseted Wing Fitting, Right Hand Single Corner, 8 Holes, 3-15/16 in Length, 1-11/16 in Width, 1-11/16 in Depth, Hot Dipped Galvanized
Alternate Catalog Number 78101152645 Catalog Number B274RHDG Country of Origin US Currency USD Depth 1-11/16 in Finish Hot Dipped Galvanized Gross Weight Per Pack 1.5490 lb Hole Size 9/16 in Number Of Holes 8 Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Thickness 7/32 in Type 90 deg Right Hand UNSPSC 30101804 UPC 11 78101152645 UPC 12 78101152645 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Length 3-15/16 in Material Steel Width 1-11/16 in Weight 176 Lb per 100 Hot rolled, pickled and oiled plate material
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101152645 |
| Catalog Number | B274RHDG |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 1-11/16 in |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Gross Weight Per Pack | 1.5490 lb |
| Hole Size | 9/16 in |
| Number Of Holes | 8 |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Thickness | 7/32 in |
| Type | 90 deg Right Hand |
| UNSPSC | 30101804 |
| UPC 11 | 78101152645 |
| UPC 12 | 78101152645 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Length | 3-15/16 in |
| Material | Steel |
| Width | 1-11/16 in |
| Weight 176 Lb per 100 |
| Hot rolled, pickled and oiled plate material |