or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line B115HDG 90 deg Corner Angle, 4 Holes, 3-15/16 in L x 3-3/4 in W x 1/4 in THK, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line B115HDG 90 deg Corner Angle, 4 Holes, 3-15/16 in L x 3-3/4 in W x 1/4 in THK, Steel
SKU187867
MFGR #B115HDG
Your Cost: $47.534/ea($4,753.40 / c)
B-Line 90 deg Corner Angle, 4 Holes, 3-15/16 in Length, 3-3/4 in Width, 3-3/4 in Depth, 1/4 in Thickness, 9/16 in, 1-7/8 in Hole Spacing, Steel, Hot Dipped Galvanized
B-Line 90 deg Corner Angle, 4 Holes, 3-15/16 in Length, 3-3/4 in Width, 3-3/4 in Depth, 1/4 in Thickness, 9/16 in, 1-7/8 in Hole Spacing, Steel, Hot Dipped Galvanized
Alternate Catalog Number 78101150185 Catalog Number B115HDG Country of Origin US Currency USD Depth 3-3/4 in Finish Hot Dipped Galvanized Gross Weight Per Pack 0.7360 lb Hole Size 9/16 in Dia Hole Spacing 13/16 in, 1-7/8 in Number Of Holes 4 Returnable Y Standards ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant Type 90 deg UNSPSC 39121311 UPC 11 78101150185 UPC 12 78101150185 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Length 3-15/16 in Material Steel Thickness 7/32 in Width 3-3/4 in Weight 76 Lb per 100 Hot rolled, pickled and oiled plate material Bolted framing Made of Strip Steel
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101150185 |
| Catalog Number | B115HDG |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 3-3/4 in |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Gross Weight Per Pack | 0.7360 lb |
| Hole Size | 9/16 in Dia |
| Hole Spacing | 13/16 in, 1-7/8 in |
| Number Of Holes | 4 |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA, Buy American Act and RoHS Compliant |
| Type | 90 deg |
| UNSPSC | 39121311 |
| UPC 11 | 78101150185 |
| UPC 12 | 78101150185 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Length | 3-15/16 in |
| Material | Steel |
| Thickness | 7/32 in |
| Width | 3-3/4 in |
| Weight 76 Lb per 100 |
| Hot rolled, pickled and oiled plate material |
| Bolted framing |
| Made of Strip Steel |