or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line B109SZN 90 deg Tapped Corner Angle, 2 Holes, 1-7/8 in L x 1-5/8 in W x 1/4 in THK, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
B-Line B109SZN 90 deg Tapped Corner Angle, 2 Holes, 1-7/8 in L x 1-5/8 in W x 1/4 in THK, Steel
SKU83284
MFGR #B109SZN
Your Cost: $26.7392/ea($2,673.92 / c)
List: B-Line 90 deg Tapped Corner Angle, 2 Holes, 1-7/8 in Length, 1-5/8 in Width, 1-5/8 in Depth, 1/4 in Thickness, 5/16 in, 13/16 in Hole Spacing, Steel, Zinc Plated
B-Line 90 deg Tapped Corner Angle, 2 Holes, 1-7/8 in Length, 1-5/8 in Width, 1-5/8 in Depth, 1/4 in Thickness, 5/16 in, 13/16 in Hole Spacing, Steel, Zinc Plated
Alternate Catalog Number 78101150139 Catalog Number B109SZN Country of Origin US Currency USD Depth 1-5/8 in Finish ZINC PLATED Gross Weight Per Pack 0.3110 lb Hole Size 5/16 in, 9/16 in Hole Spacing 13/16 in Number Of Holes 2 Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type 90 deg Tapped Z-Fitting UNSPSC 39121311 UPC 11 78101150139 UPC 12 78101150139 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Length 1-7/8 in Material Steel Thickness 7/32 in Width 1-5/8 in Slot Size 5/16 in-18 TPI Tapped, Weight 33 Lb per 100 Hot rolled, pickled and oiled plate material 18 TPI tapped hole Bolted framing Made of Strip Stee
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101150139 |
| Catalog Number | B109SZN |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Depth | 1-5/8 in |
| Finish | ZINC PLATED |
| Gross Weight Per Pack | 0.3110 lb |
| Hole Size | 5/16 in, 9/16 in |
| Hole Spacing | 13/16 in |
| Number Of Holes | 2 |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | 90 deg Tapped Z-Fitting |
| UNSPSC | 39121311 |
| UPC 11 | 78101150139 |
| UPC 12 | 78101150139 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Length | 1-7/8 in |
| Material | Steel |
| Thickness | 7/32 in |
| Width | 1-5/8 in |
| Slot Size 5/16 in-18 TPI Tapped, Weight 33 Lb per 100 |
| Hot rolled, pickled and oiled plate material |
| 18 TPI tapped hole |
| Bolted framing |
| Made of Strip Stee |