or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 9G-8026 Adjustable Vertical Tray Splice Plate, 6 in H, Steel
SKU480364
MFGR #9G-8026
$/ea
B-Line Tray Splice Plate, Adjustable Vertical, 6 in Height, Steel, Hot Dipped Galvanized
B-Line Tray Splice Plate, Adjustable Vertical, 6 in Height, Steel, Hot Dipped Galvanized
Catalog Number 9G-8026 Country of Origin US Finish Hot Dipped Galvanized Gross Weight Per Pack 1 lb Standards 5 in NEMA Type Adjustable Vertical UPC 11 78101126750 UPC 12 78101126750 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Height 6 in Material Steel These plates provide for changes in elevation that do not conform to standard vertical fitting Furnished in pairs with hardware Bonding jumpers not required Requires supports within 24 in on both sides, per NEMA VE 2
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 9G-8026 |
| Country of Origin | US |
| Finish | Hot Dipped Galvanized |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Standards | 5 in NEMA |
| Type | Adjustable Vertical |
| UPC 11 | 78101126750 |
| UPC 12 | 78101126750 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Height | 6 in |
| Material | Steel |
| These plates provide for changes in elevation that do not conform to standard vertical fitting |
| Furnished in pairs with hardware |
| Bonding jumpers not required |
| Requires supports within 24 in on both sides, per NEMA VE 2 |