or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line
B-Line 807A40-1290HB12 Flange Cable Tray Cover, 12 in W Tray, Aluminum, Flange Top
B-Line
B-Line 807A40-1290HB12 Flange Cable Tray Cover, 12 in W Tray, Aluminum, Flange Top
SKU471586
MFGR #807A-12-90HB12
Your Cost: $283.67/ea
B-Line Cable Tray Cover, Flange, 12 in Tray Width, 40 ga Thickness, 90 deg, 12 in Radius, Flange Top, For Use With: Horizontal Bend Fitting, Aluminum
B-Line Cable Tray Cover, Flange, 12 in Tray Width, 40 ga Thickness, 90 deg, 12 in Radius, Flange Top, For Use With: Horizontal Bend Fitting, Aluminum
Alternate Catalog Number 78101140096 Angle 90 ° Catalog Number 807A-12-90HB12 Country of Origin US Currency USD Gross Weight Per Pack 2.5800 lb Radius 12 in Returnable N Suitable For Use With Horizontal Bend Fitting Thickness 40 ga Type Flange UPC 11 78101140096 UPC 12 78101140096 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Material Aluminum Top Style Flanged Tray Width 12 in Solid covers should be used when maximum enclosure of the cables is desired and no accumulation of heat is expected
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101140096 |
| Angle | 90 ° |
| Catalog Number | 807A-12-90HB12 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 2.5800 lb |
| Radius | 12 in |
| Returnable | N |
| Suitable For Use With | Horizontal Bend Fitting |
| Thickness | 40 ga |
| Type | Flange |
| UPC 11 | 78101140096 |
| UPC 12 | 78101140096 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Material | Aluminum |
| Top Style | Flanged |
| Tray Width | 12 in |
| Solid covers should be used when maximum enclosure of the cables is desired and no accumulation of heat is expected |