or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 76A-90HBFL Horizontal Bend Barrier, 72 in L x 7 in H, For Use With Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System, Aluminum
B-Line 76A-90HBFL Horizontal Bend Barrier, 72 in L x 7 in H, For Use With Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System, Aluminum
SKU444455
MFGR #76A-90HBFL
Call For Price
B-Line Horizontal Bend Barrier, 72 in Length, 7 in Height, For Use With: Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System, Aluminum
B-Line Horizontal Bend Barrier, 72 in Length, 7 in Height, For Use With: Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System, Aluminum
Catalog Number 76A-90HBFL Country of Origin US Gross Weight Per Pack 1 lb UPC 11 78101132619 UPC 12 78101132619 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Height 7 in Length 72 in Material Aluminum Suitable For Use With Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System Horizontal bend barriers are flexible in order to conform to any horizontal fitting radius Can be cut to desired length Furnished with three NO 10 x 1/2 in plated self-drilling screws and a 99-9982 barrier strip splice 6 in D
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 76A-90HBFL |
| Country of Origin | US |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| UPC 11 | 78101132619 |
| UPC 12 | 78101132619 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Height | 7 in |
| Length | 72 in |
| Material | Aluminum |
| Suitable For Use With | Series 2, 3, 4 and 5 Cable Tray System |
| Horizontal bend barriers are flexible in order to conform to any horizontal fitting radius |
| Can be cut to desired length |
| Furnished with three NO 10 x 1/2 in plated self-drilling screws and a 99-9982 barrier strip splice |
| 6 in D |