or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 6A-36-HT24 Horizontal Tray Tee, 36 in W Tray, 6 in H, 24 in Bend Radius, Aluminum
SKU1136240
MFGR #6A-36-HT24
$/ea
B-Line Tray Tee, Horizontal, 36 in Tray Width, 6 in Height, 24 in Bend Radius, 90 in Overall Width, Aluminum
B-Line Tray Tee, Horizontal, 36 in Tray Width, 6 in Height, 24 in Bend Radius, 90 in Overall Width, Aluminum
Alternate Catalog Number 78101121162 Catalog Number 6A-36-HT24 Country of Origin US Currency USD Gross Weight Per Pack 44.7000 lb Overall Width 90 in Returnable N Standards 5 in NEMA Type Horizontal UPC 11 78101121162 UPC 12 78101121162 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Bend Radius 24 in Height 6 in Material Aluminum Tray Width 36 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78101121162 |
| Catalog Number | 6A-36-HT24 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 44.7000 lb |
| Overall Width | 90 in |
| Returnable | N |
| Standards | 5 in NEMA |
| Type | Horizontal |
| UPC 11 | 78101121162 |
| UPC 12 | 78101121162 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Bend Radius | 24 in |
| Height | 6 in |
| Material | Aluminum |
| Tray Width | 36 in |