or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-Line 24A09-30-240 STRT SECTION 20FT
SKU1069033
MFGR #24A09-30-240
$/ea
B-LINE 24A09-30-240 STRT SECTION 20FT
B-LINE 24A09-30-240 STRT SECTION 20FT
Alternate Catalog Number 78205109887 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 24A09-30-240 Country of Origin MUL Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 51.4000 lb Gross Weight per Pack Metric 23.32 Gross Weight UOM Metric kg Height 4.12 in Height [Metric] 10.4648 cm Length [Metric] 609.6000 cm Returnable N Standard CSA,UL Classified,CE Sub Brand B-Line series Type Straight Section UNSPSC 39131703 UPC 11 78205109887 UPC 12 782051098877 Width [Metric] 76.2000 cm Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Length 240.00 in Width 30.00 in Commercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherGeneration - Renewable Energy - SolarGeneration - Conventional Energy - Coal and Fossil FuelGeneration - Conventional Energy - Gas FiredGeneration - Conventional Energy - NuclearDatacenters - Datacenters - OtherWater and Wastewater Systems - Water and Wastewater Systems - Other
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 78205109887 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 24A09-30-240 |
| Country of Origin | MUL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 51.4000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 23.32 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 4.12 in |
| Height [Metric] | 10.4648 cm |
| Length [Metric] | 609.6000 cm |
| Returnable | N |
| Standard | CSA,UL Classified,CE |
| Sub Brand | B-Line series |
| Type | Straight Section |
| UNSPSC | 39131703 |
| UPC 11 | 78205109887 |
| UPC 12 | 782051098877 |
| Width [Metric] | 76.2000 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Length | 240.00 in |
| Width | 30.00 in |
| Commercial / Institutional Buildings / Structures - Commercial / Institutional Buildings / Structures - OtherGeneration - Renewable Energy - SolarGeneration - Conventional Energy - Coal and Fossil FuelGeneration - Conventional Energy - Gas FiredGeneration - Conventional Energy - NuclearDatacenters - Datacenters - OtherWater and Wastewater Systems - Water and Wastewater Systems - Other |