or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
B-LINE 16-L-BRKT
Alternate Catalog Number 11893752 Catalog Number 16 L BRKT Country of Origin US Currency USD Gross Weight Per Pack 1.6690 lb Mounting Type Wall Returnable Y UNSPSC 39131711 UPC 11 66251663777 UPC 12 66251663777 Stock Status NONSTOCK Brand B-Line Manufacturer Eaton Height 5.1 in Length 16-11/32 in Material 316 Stainless Steel Suitable For Use With 16 in W Tray Width 0.62 in Installs tray to wall cleanly Built-in tab for hold down For use with 4 in to 24 in W trays Use with pedestal clamp in raised floor applications Optional hardware (FTSCH) sold separately
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 11893752 |
| Catalog Number | 16 L BRKT |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Gross Weight Per Pack | 1.6690 lb |
| Mounting Type | Wall |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39131711 |
| UPC 11 | 66251663777 |
| UPC 12 | 66251663777 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | B-Line |
| Manufacturer | Eaton |
| Height | 5.1 in |
| Length | 16-11/32 in |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Suitable For Use With | 16 in W Tray |
| Width | 0.62 in |
| Installs tray to wall cleanly |
| Built-in tab for hold down |
| For use with 4 in to 24 in W trays |
| Use with pedestal clamp in raised floor applications |
| Optional hardware (FTSCH) sold separately |