Advance IZTMH210315RLFM HID Medium Wattage Electronic Ballast, Metal Halide Lamp, 315 W, 200/277 VAC
Custom_Product_Images_Illustration
Advance
SKU628728
MFGR #IZTMH210315RLFM
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | IZTMH210315RLFM |
| Amperage Rating | 1.2-0.82/1.8-1.25 A |
| ANSI Code | C183/182 |
| Application | Outdoor Industry |
| ARRA Compliant | C |
| Ballast Type | Electronic HID |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | IZTMH210315RLFM |
| Country of Origin | MX |
| Dimmable | DIMMABLE |
| Enclosure | R |
| EU RoHS Indicator | C |
| Frequency Rating | 50to60 Hz |
| Gross Weight Per Pack | 4.5700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.08 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 2.20 in |
| Height [Metric] | 5.5880 cm |
| Length | 8.20 in |
| Length [Metric] | 20.8280 cm |
| Number Of Lamps | 1 |
| Power Factor | 1.00 |
| Standard | CSA certificate;UL certificate;NOM certificate;RoHS Compliant |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCSA Certified |
| Sub Brand | Mark 7 |
| UNSPSC | 39101907 |
| UPC 11 | 78108707356 |
| UPC 12 | 781087073568 |
| Wattage | 210/315 W |
| Width | 4.90 in |
| Width [Metric] | 12.4460 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Advance |
| Manufacturer | Signify |
| Ballast Factor | 1 PCT |
| Lamp Type | MH |
| Voltage Rating | 277 V |