Panduit® GEE36F-C0 Grommet Edging, Slot 100', Poly, Black
Custom_Product_Images_Illustration
SKU360441
MFGR #GEE36F-C0
Application
ARRA Compliant
Y
Buy American Compliant
Y
Catalog Number
GEE36F-C0
Country of Origin
USA
Currency
EU RoHS Indicator
Flammability Rating
UL94 HB
Gross Volume UOM
CF
Gross Volume UOM Metric
m3
Gross Weight Per Pack
0.7150 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.11
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
2.60 in
30.4800 cm
Returnable
Standard
RoHS compliant
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL Listed
Temperature Rating
-40 to 122 °F
Type
Slotted Grommet Edging
Width
11.95 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Panduit®
Manufacturer
Panduit®
Color
Black
Length
12.00 in
Material
Polyethylene
Panel Thickness
0.026 to 0.036 in
Size
0.106 in