Panduit® GEE144F-A-C0 Slotted Grommet Edging With Adhesive Lined, 0.099 to 0.144 in THK Panel, 100 ft L, Polyethylene
Custom_Product_Images_Illustration
SKU309735
MFGR #GEE144F-A-C0
Panduit® Grommet Edging, Slotted, 0.099 to 0.144 in Panel Thickness, 100 ft Length, 0.22 in Height, 0.21 in Width, -40 to -50 deg C, Flammability: HB, Polyethylene, Black
Application
ARRA Compliant
Y
Buy American Compliant
Y
Catalog Number
GEE144F-A-C0
Country of Origin
USA
Currency
EU RoHS Indicator
Flammability Rating
UL94 HB
Gross Volume UOM
CF
Gross Volume UOM Metric
m3
Gross Weight Per Pack
1.7700 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.70
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
3.05 in
34.0360 cm
Returnable
Standard
RoHS compliant
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL Listed
Temperature Rating
-40 to 122 °F
Type
Slotted Grommet Edging
Width
13.40 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
Panduit®
Manufacturer
Panduit®
Color
Black
Length
13.40 in
Material
Polyethylene
Panel Thickness
0.099 to 0.144 in