ILSCO BBFC-4-16-24-KIT BBFC-4-16-24
SKU1080051
MFGR #BBFC-4-16-24-KIT
ILSCO BBFC-4-16-24 BUS BAR KIT
ILSCO BBFC-4-16-24 BUS BAR KIT
ARRA Compliant
C
Bar Thickness
1/4 in
Buy American Compliant
C
Catalog Number
BBFC-4-16-24-KIT
Country of Origin
US
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Weight Per Pack
8.6170 lb
Gross Weight per Pack Metric
4.29
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
6.00 in
Height [Metric]
15.2400 cm
Hole Diameter
0.437 in
Length
24.00 in
Length [Metric]
60.9600 cm
Standards
Type
Type BBFC
Width
8.00 in
Width [Metric]
Stock Status
NONSTOCK
Brand
ILSCO®
Manufacturer
ILSCO
Bar Length
16 in
Bar Width
4 in