or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Fluke® C125 Meter Case, 2-1/2 in L x 5-1/2 in W x 10 in D, Polyester
Custom_Product_Images_Illustration
Fluke® C125 Meter Case, 2-1/2 in L x 5-1/2 in W x 10 in D, Polyester
SKU287824
MFGR #C125
$/ea
Fluke® Meter Case, 2-1/2 in Length, 5-1/2 in Width, 10 in Depth, Polyester, Yellow/Black, Resists: Weather
Fluke® Meter Case, 2-1/2 in Length, 5-1/2 in Width, 10 in Depth, Polyester, Yellow/Black, Resists: Weather
Alternate Catalog Number 646858 Application Carrying case ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number C125 Closure Material Polyester Closure Type Zipper Color Black/Yellow Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.9800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.44 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9030908911 Height 2.17 in Height [Metric] 5.5118 cm Length 7.24 in Length [Metric] 18.3896 cm Material Polyester Type Carrying Case UNSPSC 24121502 UPC 11 09596905289 UPC 12 095969052894 Width 9.84 in Width [Metric] 24.9936 cm Stock Status NONSTOCK Brand Fluke® Manufacturer Fluke Corporation Carrying case
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 646858 |
| Application | Carrying case |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | C125 |
| Closure Material | Polyester |
| Closure Type | Zipper |
| Color | Black/Yellow |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.9800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.44 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9030908911 |
| Height | 2.17 in |
| Height [Metric] | 5.5118 cm |
| Length | 7.24 in |
| Length [Metric] | 18.3896 cm |
| Material | Polyester |
| Type | Carrying Case |
| UNSPSC | 24121502 |
| UPC 11 | 09596905289 |
| UPC 12 | 095969052894 |
| Width | 9.84 in |
| Width [Metric] | 24.9936 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Fluke® |
| Manufacturer | Fluke Corporation |
| Carrying case |