or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Greenlee® 20963 Replacement Draw Stud, 3/4 in, Steel
SKU549351
MFGR #20963
Your Cost: $58.18/ea
Greenlee® Draw Stud, Replacement, 3/4 in, For Use With: Electric, Hydraulic Drivers and 1/2 in Conduit Punch, Steel
Greenlee® Draw Stud, Replacement, 3/4 in, For Use With: Electric, Hydraulic Drivers and 1/2 in Conduit Punch, Steel
Application Replacement Draw Stud ARRA Compliant Y Brand Greenlee® Buy American Compliant X Catalog Number 20963 Country of Origin US Currency USD Driver Type Hydraulic EU RoHS Indicator U Gross Weight Per Pack 0.4500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.20 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7318155090 Height 1.25 in Height [Metric] 3.1750 cm Length 9.00 in Length [Metric] 22.8600 cm Manufacturer Greenlee Textron Material Mild Steel Standards ARRA Compliant Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With Slug-Buster® Ram and Hand Pump Kit, Knockout Punch, Battery/Hydraulic Driver Type Replacement Draw Stud for hydraulic drivers. UNSPSC 27111505 UPC 11 78331020963 UPC 12 78331020963 Width 4.00 in Width [Metric] 10.1600 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Application | Replacement Draw Stud |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Greenlee® |
| Buy American Compliant | X |
| Catalog Number | 20963 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Driver Type | Hydraulic |
| EU RoHS Indicator | U |
| Gross Weight Per Pack | 0.4500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.20 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7318155090 |
| Height | 1.25 in |
| Height [Metric] | 3.1750 cm |
| Length | 9.00 in |
| Length [Metric] | 22.8600 cm |
| Manufacturer | Greenlee Textron |
| Material | Mild Steel |
| Standards | ARRA Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | Slug-Buster® Ram and Hand Pump Kit, Knockout Punch, Battery/Hydraulic Driver |
| Type | Replacement Draw Stud for hydraulic drivers. |
| UNSPSC | 27111505 |
| UPC 11 | 78331020963 |
| UPC 12 | 78331020963 |
| Width | 4.00 in |
| Width [Metric] | 10.1600 cm |